Pradžia >> MEDINIAI LANGAI

Ką reikia žinoti renkantis medinius langus?
Pasirinkimo galimybės tikrai yra didelės, kiekvienam pagal skonį ir poreikius. Mediniai langai  yra ekologiški, nes medžiui apdirbti naudojamos tik iš natūralių medžiagų pagamintos priemonės.
Pradžioje reikėtu atsižvelgti į tai, iš kokios medienos pagaminti lango rėmai. Visa mediena yra skirstoma į dvi rūšis – lapuočių ir spygliuočių. Tiek viena, tiek kita gali būti naudojama langų gamyboje, žinoma, yra ir tam tikrų apribojimų. Spygliuočių – pušies, eglės, maumedžio mediena tinkama langams gaminti,kitų spigliuočių yra per daug sakuota. Spigliuočių mediena šiek tiek pigesnė nei lapuočių . Langų medinių rėmų gamyboje, dažniausiai naudojama pušies mediena, specialiu būdu dygiais jungiama į atskirus medienos lamelius ir suklijuojama. Dėl sandarios ir taisyklingos geometrijos, į vieną elementą klijuotos įvarių krypčių medienos, šie langai patvarumo ir taisyklingumo nepraranda ir eksploatacijos metu. Mediniai langų rėmai, dažniausiai gaminami iš klijuotos medienos. Tokia mediena lango rėmui suteikia tvirtumo, didesnio atsparumo aplinkos poveikiui, sumažina galimas deformacijas.
Būtina paminėti, be mums įprastų europietiško tipo langų (atsidarinėjantys į vidų), egzistuoja ir skandinaviško tipo langai, kurių esminis bruožas – lango varstymas į išorę. Tokio tipo langai, plačiai naudojami mediniuose, rąstiniuose namuose ir sodybose.

 
Mediniai langai, pagal profilių rūšis, yra  skirstomi į EURO 68 ir EURO 78.
Tai naujos kartos profiliai, turintys didesnius nei įprasta, kampų užapvalinimus ir nuolydžius, kas leidžia kokybiškiau ir lengviau juos dažyti, kartu, apsaugo nuo vandens, purvo sankaupų.  EURO 78 mediniai langai yra 10 mm storesni už EURO 68, pasižymi kiek didesniu garso izoliacijos rodikliu (35dB). Dėl storesnio rėmo, į juos dažniausiai yra montuojamas 3-jų stiklų stiklo paketas, tuomet, langas yra kur kas šiltesnis, pagerėja jo garso izoliacinės savybės. Norintiems dar daugiau šilumos ir jaukumo savo tvirtovėj, žinoma, gali rinktis ir EURO 84 profilius.
Medinis langas tampa tinkamas eksploatacijai perėjęs keturis pagrindinius galutinio apdirbimo procesus (impregnavimą, gruntavimą, dažymą, lakavimą).


Kodėl verta rinktis medinius langus?
Esminis tokio tipo langų privalumas - jie nekaupia elektrostatinių krūvių, nešvarumų, kaip tai atsitinka su daugeliu dirbtinių medžiagų. Jei galima būtų kalbėti apie langų mados tendencijas, galima sakyti mediniai langai yra amžinoji klasika. Štai pavyzdžiui – ąžuolo ir raudonmedžio langai yra solidumo, ilgaamžiškumo etalonas.  Atitinkantys aukščiausius ekologijos, estetikos standartus, dažniausiai yra pasirenkami asmenų, jaučiančių natūralumo ir tradicijos poreikį,bei ekologija ir sveikata besirūpinantiems žmonėms.

Langai, tai labai svarbus namo elementas.Nes per nekokybiškus langus prarandama daug šilumos, bereikalingai švaistomi ištekliai, o tiksliau Jūsų pinigai. Sandarių medinių langų

pasirinkimas padeda taupyti išteklius ir energiją, mažinti taršą. Šie langai žavi šiltais atspalviais, išlaikyta ir nepaslėpta, individualia medžio struktūra.
Taip pat mediniai langai yra mėgiami architektų, kadangi yra lengvai priderinami prie beveik bet kokio tipo pastato ekterjero, bei  jo reikalavimų. Tam puikiai pasitarnauja ir galimybė medinius langų rėmus lakuoti ir dažyti .
Mediniai langai -Vertinantiems originalumą, ekologiją ir natūralumą.


 Kurie langai geresni: mediniai ar plastikiniai?
Tiek vieni, tiek kiti langai pilnai atlieka savo funkciją, tik skiriasi savo medžiagiškumu. Dažniausiai pasirinkimą lemia bute ar name keičiami langai, taip pat  kiek lėšų planuojama skirti, kiek laiko planuojama skirti langų priežiūrai, ar langas svarbus kaip interjero akcentas, ar reikia paisyti namo eksterjero, jo vienodumo reikalavimų ir panašiai. Medinius langus renkasi natūralesnį, dažnai prabangesnį interjerą kuriantys žmonės. Tai apartamentus įsirenginėjantys, nuosavus namus statantys ar renovuojantys žmonės. medinius langus dėl saulės, lietaus, šalčio ar šilumos gali tekti perdažyti.


 Kaip bebūtu liūdna langus reikia valyti;
Valant langus taip pat reikėtų nublizginti ne tik stiklus, bet nuvalyti ir apdulkėjusius profilius. Langų gamintojai sako, kad jei judantys mechanizmai bus švarūs, didesnė tikimybė, kad langai tarnaus ilgiau.

Susisiekti.

*pažymėtus laukelius būtina užpildyti